Özcan Akyol - Generaal zonder leger

Reacties op recensies van, door leden gelezen, boeken en discussie samenleesboeken
Marjo
Berichten: 26441
Lid geworden op: 16 mei 2004, 21:01

Özcan Akyol - Generaal zonder leger

Bericht door Marjo »

Dunnetje, nog geen 65 pagina's, en zoals ik van deze schrijver nu weet: heel toegankelijk geschreven.
Met heel veel waarheid. Ik hoop nu maar dat vooral degenen die de leeslijst voor middelbare scholieren samenstellen hier eens even goed over nadenken!


'Generaal zonder leger, het Boekenweekessay van Özcan Akyol, is op plek één binnengekomen in de Bestseller 60-lijst. Het essay is dus meteen al een succes, en dat terwijl de Boekenweek nog tot en met zondag duurt. Akyol noemt de Nederlandse literaire wereld onder meer 'incestueus en arrogant’.

De columnist, die ooit zo onder de indruk was van schrijvers die iets teweegbrachten in de maatschappij, vraagt zich in het essay af waar de rebellen en dwarsdenkers onder de schrijvers zijn gebleven. In Generaal zonder leger onderzoekt hij waar dit aan ligt.

Het essay wist vorige week flink wat reuring te veroorzaken tijdens het Boekenbal. Ook onder boekhandelaren zorgde Generaal zonder leger voor heel wat opschudding. In het stuk haalt Akyol namelijk uit naar een zelfgenoegzame boekhandelaar. Dat viel zo slecht bij de Koninklijke Boekverkopersbond dat die het CPNB, dat de Boekenweek organiseert, op het matje riep en probeerde het essay te verbieden.

Akyol gaf in een eerder interview aan zich vereerd te voelen het Boekenweekessay te mogen schrijven. ,,Ik dacht: misschien valt zo’n eer me ooit wel eens te beurt, maar dan later,’’ vertelde de auteur uit Deventer. ,,Toen ik van het thema hoorde, begreep ik het wel een stuk beter.’’
Plaats reactie