Hilde Hagerup: Zomerzeer (12+)

Reacties op recensies van, door Leestafelleden gelezen, kinder- en jeugdboeken
Plaats reactie
Marjo
Berichten: 26266
Lid geworden op: 16 mei 2004, 21:01

Hilde Hagerup: Zomerzeer (12+)

Bericht door Marjo »

Noorse schrijfster. Mooi boek over pubers, die wel andere dingen aan hun hoofd hebben dan uitgaan en seks. Al speelt het natuurlijk wel een rol..

Zomerzeer

Gerd (twaalf jaar) woont met haar zus en moeder in een zomerhuisje aan het strand. Haar vader is nooit meer teruggekomen van een vistochtje met zus Siv. Siv spoelde aan, zich vastklampend aan een plastic deksel, en nooit heeft ze willen vertellen wat er precies gebeurd was. Waarom haar vader nu ineens met Siv was gaan vissen terwijl hij altijd Gerd meevroeg. Waarom hun vader niet en zij wel teruggekomen was. Maar sindsdien zingt ze, te pas en te onpas, en ze is niet meer zo toegankelijk.
Omdat ze toch rond moeten komen, moet de moeder veel werken, ook zij heeft geen tijd om te rouwen. Het huishouden verslonst, en ze hebben het niet breed. Maar Gerd had daar nooit erg in. Tot Maja in het dorp wonen. Zij woont met broer en ouders in een groot huis, ze zien er piekfijn uit, en hebben alles. Als de beste vriendin van Gerd, Kajsa, haar in de steek laat om de beste vriendin te worden van Maja, reageert Gerd door erg nukkig en nors te worden. Puber die ze is, jaagt ze iedereen tegen zich in het harnas.
Het belooft een heel vervelende zomer voor haar te worden..

Het verhaal van deze zomer is een psychologisch verhaal geworden. De zielsroerselen van Gerd, de reacties van anderen op haar en vice versa natuurlijk worden heel herkenbaar weergegeven. Mooi boek.
Oorspronkelijke titel: Løvetannsang Vertaald uit het Noors door Bernadette Custers

Paperback | 205 Pagina's | Querido Kinderboek | 2005 ISBN: 9045102048 vanaf 12 jaar

© Marjo, juli 2006
Dettie
Site Admin
Berichten: 45076
Lid geworden op: 01 jan 1970, 02:00
Contacteer:

Bericht door Dettie »

het 'klinkt' goed marjo!

Dettie
Plaats reactie